Atrakcje/otoczenie

Aktywny wypoczynek w górach

Zielonym czy niebieskim?

Niebieskim szlakiem wprost do Śnieżnych Kotłów a zielonym do wodospadu Szklarki. Generalnie, niebieski szlak pieszy, przy którym położony jest Jelonek, poprowadzi nas do następnych szlaków, a te wprost do Rezerwatu Śnieżnych Kotłów, na Łabski Szczyt i dalej na Szrenicę, lub w drugą stronę, przez Wielki Szyszak i Przełęcz Karkonoską na Śnieżkę.

Po śniadaniu na rower – MTB OLBRZYMY za rogiem

W rejonie Michałowic jest wyznaczonych wiele tras rowerowych. Kilka z nich przechodzi, lub rozpoczyna się w Michałowicach.

Wprost z Jelonka na Śnieżne Kotły

A potem jeszcze wyżej!

Spacer przez las do Wodospadu SZKLARKI

Kilkadziesiąt metrów za domem wchodzimy na zielony szlak i po 40 minutach docieramy do Wodospadu Szklarki. Nagrodą za wysiłek – kawa w schronisku Kochanówka.

Kociołki w lesie?!

Wycieczka nie będzie długa – tylko 100m za Jelonkiem, na Złoty Widok prowadzi, początkowo stroma ścieżka, potem łagodnie opada. Po krótkim czasie dochodzimy do grupy skalnej zwanej Kociołki. Ta unikalna grupa skalna została odkryta i opisana ponad sto lat temu. 

Gdzie zaczyna się magia Michałowic?

Za tunelem!

Wieś z jednym teatrem…

Teatr Nasz – kraina dobrego humoru.

… a nawet drugim!

Wyższe stany duchowości.

Huta „Julia”

Kryształowy zawrót głowy.

Otoczenie naszego ośrodka

Znacie Michałowice?

To mała, górska osada w Karkonoszach pod Śnieżnymi Kotłami.
Na wzgórzu Drewniak, na wys. 647m.n.p.m, w bezpośrednim sąsiedztwie lasów Obszaru Natura 2000 oraz Karkonoskiego Parku Narodowego, posadowiony jest zespół dwóch budynków: przedwojenny z 1932r Biały Dom oraz niedawno dobudowany Zielony Dom- kompleks nazwaliśmy JELONKIEM.

Jelonkowe budynki usytuowane są na ogrodzonej działce 2000m2, w znacznej części na skarpie na której nawet nie sililiśmy się, by stworzyć ogród- natura uczyniła to za nas, więc cieszymy się ze starych świerków,granitowych skał i głazów, wszędzie wysiewających się naparstnic.
W Michałowicach mieszka ok.300 osób, w połowie mieszkańcy są tu urodzeni, druga połowa mieszka tu z wyboru.

Już wjeżdżając wijącą się pod górę drogą do Michałowic przez wykuty w granitowej skale tunel czujemy, że zostawiamy przed tunelem życie codzienno-zawodowe i zaczynamy RELAKS, że za tunelem rozpoczyna się świat zachwycającej swą magią miejscowości idealnej na wypoczynek w górach. Oddalona od turystycznego zgiełku podgórska osada czaruje klimatem, światem roślin i zwierząt, formacji skalnych, ciszą, kameralnością, spokojem.

Zielony Dom i parter Białego Domu przeznaczone są dla Gości, my z naszym zwierzyńcem mieszkamy na piętrze Białego Domu, ale nasze drzwi są dla Was otwarte- wpadajcie na pogaduchy, zapraszamy na kawę,wino, czasami na domowe ciasto.

Świetnie zorganizowany pensjonat. Serdeczni właściciele, świetnie zagospodarowana przestrzeń, miejsce na ognisko. Idealna baza wypadowa w Karkonosze.

Jesteśmy tutaj z rodziną już drugi raz. Gospodyni dba i detale i czystość apartamentów. Szczególnie polecamy Zielony Dom. Doskonały osobny dom dla rodzin z dziećmi. Doskonale urządzony i wyposażony. Wnętrze ze smakiem i wyczuciem. Michałowice to wspaniała cisza i doskonale miejsce wypadowe w każdy rejon Karkonoszy. Bliskość Jagniąktowa, Karpacza i Szklarskiej. No i dojazd przez jedyny w regionie tunel w skale.

Bardzo ciekawe miejsce w zacisznej okolicy. Apartamenty dobrze urządzone i wyposażone. Okolica ciekawa do zwiedzania, a także spokojna i cicha. Właściciele to sympatyczni ludzie.